czwartek, 1 października 2015

#2 Wrześniowy Wrap Up + TBR Październik


Hej kochani! 
Dziś przygotowałam dla was czytelnicze podsumowanie Września. Ten miesiąc był średni. Udało mi się przeczytać tylko trzy książki całe, plus połowę jeszcze jednej, która mam nadzieję skończyć w najbliższym czasie ;-)
To w pierwszej części postu, a w drugiej pokażę wam co zamierzam przeczytać w Październiku. 
To zaczynajmy :-)


Pierwszą książką, którą udało mi się przeczytać w tym miesiącu, jest II tom serii Oddechy, czyli 'Oddychając z trudem', szczerze to trochę się na tej książce zawiodłam, ponieważ miałam nadzieję, że będzie tak samo dobra, jak pierwsza część, a tymczasem okazała się trochę gorsza, co nie zmienia faktu, że zamierzam przeczytać III tom :-) 


Następną książką, którą przeczytałam jest moja lektura szkolna 'Zemsta' Aleksandra Fredry. Lektura, jak lektura byłą lekko nudna. Ale szczerze powiedziawszy podobała mi się, ale jako książka, którą muszę przeczytać do szkoły, bo chyba z własnej woli bym jej nie przeczytała, ale kto wie :D 

Pozycja, która była najbardziej wzruszająca ze wszystkich przeczytanych w tym miesiąc, jak chyba ze wszystkich przeczytanych w moim życiu jest 'Oskar i pani Róża' Erica Emmanuela Schmitta. Ja... sama nie wiem co napisać na temat tej książki. Jest to po prostu cudowna, wzruszająca i dająca do myślenia książka. 


Z książek, które wymieniłam wyżej zrecenzuję, tylko 'Oddychając z trudem', ponieważ 'Zemsty' nawet nie biorę pod uwagę, a 'Oskar i pani Róża' znają chyba wszyscy ;-) 

W tym miesiącu udało mi się przeczytać łącznie (licząc 118 stron rozpoczętej książki) 850 stron. Nie ma szału, aczkolwiek uważam, że jak na miesiąc powrotu do szkoły udało mi się przeczytać dosyć sporo. Nawet nie porównuje tej liczby z liczbą przeczytanych stron w Sierpniu, bo to nawet nie ma co. Ale i tak jestem zadowolona :D 

Najlepszą książką w tym miesiącu była: 'Oskar i pani Róża'
Najgorszą książką w tym miesiącu była (Akurat to chyba zaskoczeniem nie będzie): 'Zemsta'

A teraz pora, na drugą część naszego postu, czyli TBR na Październik. Wszyscy chyba wiedzą o co chodzi? :-) A jeśli nie to wytłumaczę. Są to czytelnicze plany na przyszły miesiąc. 

Pierwszą książką, którą chce przeczytać, a tak na prawdę skończyć, jest powieść, którą już rozpoczęłam we Wrześniu, czyli 'Jeden Dzień' Davida Nichollsa 


Kolejną jest IV tom 'Pretty little liars. Niewiarygodne', który czeka już na mnie na półce kilka miesięcy, więc w tym miesiącu mam nadzieję, że mi się to uda :-) 


I to by było na tyle w dzisiejszym poście.Jeśli przeczytaliście, jedną z tych książek, które pokazałam w dzisiejszym Wrap Up, podzielcie się swoją opinią w komentarzu :-)
 Życzę wam książkowego miesiąca :-) 
~ Zaczarowana 

5 komentarzy:

 1. Z twojego stosiku miałam okazję (niestety) przeczytać tylko "Zemstę"-muszę przyznać, że o ile czasem szkolne lektury przypadają mi do gustu, to ta zdecydowanie nie była jedną z nich. Jak sobie przypomniam, jak wielką katorgą było czytanie jej, to aż mam ciarki...:P. Chętnie sięgnęłabym po "Oskara i Panią Różę"-chyba jeszcze nie spotkałam się z ani jedną negatywną opinią na temat tej książki. Podejrzewam, że znajdzie się ona w moich czytelniczych planach na listopad, bo październik przeznaczyłam głównie na czytanie tych książek, która od dawna zalegają na moich półkach, czekając, aż wreszcie zapoznam się z ich treścią :D
  Obserwuję twojego bloga i będę często wpadać, jeśli chcesz zajrzyj też do nas :) Pozdrawiam! /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 2. O "Oddychając z trudem" nie słyszałam, a dwie kolejne książki musiałam przeczytać, ponieważ to były moje lektury. "Oskara i panią Różę" pokochałam, o czym nie tak dawno pisałam na moim blogu. Ale muszę powiedzieć, że jako miłośniczka klasyki w każdej postaci "Zemstę" wręcz pochłonęłam. Może nie jest to najlepsza lektura jaką miałam okazję przeczytać, ale zła również nie była.
  Pozdrawiam serdecznie, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o trylogii Oddechy dużo dobrego i nie mogę się doczekac, by w końcu ją przeczytać. Uwielbiam Oskara i panią Różę, to wspaniała książka, która jednocześnie łamie ci serce, ale i tak chcesz ją czytać w kółko. O Jednym dniu nigdy nie słyszałam i nie miałam jeszcze okazji siegnąć po książki z serii PLL, chociaz oglądam serial.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ''Oskara i panią Różę'' *.* Miałam tę książkę jako lekturę w gimnazjum i jest to moje ulubiona lektura szkolna :D
  Wynik ładny jak na szkolny miesiąc :)
  Życzę dalszych sukcesów w czytaniu :3

  Pozdrawiam
  Alicja w Krainie Książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych książek czytałam tylko "Jeden dzień" oraz serię PLL, ale niecałą, bo udało mi się dojść do 11 tomu. Niestety, więcej nie dałam rady przeczytać, bo książki zaczynały mnie nudzić. Serial znacznie bardziej mi się podoba :D
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń

Jeśli zawitałeś na mojego bloga, pozostaw po sobie ślad <3
Nie wiecie jak wielką motywacją są wasze komentarze <3
Z góry dziękuję za każdy komentarz, ten pozytywny, jak i ten z konstruktywną krytyką :-)